Thursday, 2024-04-25, 12:07 PM
Logged in as Guest | Group "Guests" | RSS

i fish 

  Acvaristica

     Pesti exotici

   Acvarii                           0720485541

Main
My profile
Log out
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: myraghi, claudiu  
Forum » Acvaristica generala » Acvaristica pentru incepatori » O noua schimbare ............
O noua schimbare ............
mario001Date: Saturday, 2012-04-14, 8:36 PM | Message # 1
Private
Group: Friends
Messages: 7
Awards: 1
Reputation: 0
Status: Offline
Salut , sunt mario001 si m-am hotarat sa refac acvariu dupa o perioada de 4 ani de monotonie .Vroiam altceva si mi-a reusit dar acum este la anceput .Am luat 2,5l aqa basis plus JBL ca substrat iar stratul MANADO JBL.Primul strat A.B 2cm iar stratul
2-4cm in fata iar in spate 6-7cm . Am pus si 2 buturugi , una cumparata din lemn exotic.... iar cea de a doua , de la bunica din vie , este fiarta in sare de 3 ori si tinuta in apa . Pentru 3 zile , schimbam apa in fiecare zi si este Q am infipt citeva plante .Am schimbat si filtru intern, folosesc Fluval U2 si este foarte bun pentru acvariu 80l juwel , mai am un filtru foarte micut ELITE PENTRU OGLINDA APEI , AJUTA LA AMESTECAREA CO2 MAI BINE . FOLOSESC O BUTELIE DE CO2 de 1l , pentru a face co2 mai fin am inventat ceva fffff bun , am luat de la brico stor ceramica speciala pentru flori , este de forma conica si se infileteaza in sticla de plastic ca un picurator am pus un tubulet mic in capat lipit cu o solutie ca un fel de poxipol de la CLAUDIU . Am lasat-o sa se usuce , acum este in functiune si scoate bule mici , minuscule , in tot acvariu .Am folosit si speciiala pentru asa ceva dar facia bule mari si iesiau repede la suprafata . Voi face si poze , la tot ce am spus . tot ce am facut cu ajutorul lui CLAUDIU. Mai departe vedem ce urmeaza , dar merge fffffffffffffff bine . Va multumesc .....


Message edited by mario001 - Sunday, 2012-04-15, 12:16 PM
 
claudiuDate: Saturday, 2012-04-14, 10:06 PM | Message # 2
Lieutenant general
Group: Moderators
Messages: 540
Awards: 7
Reputation: 1
Status: Offline
Multumesc pentru aprecieri Marian !!!
Succes cu noul proiect , astept pozele .


Trebuie sa ne purtam fiecare bataliile noastre.
 
myraghiDate: Saturday, 2012-04-14, 11:38 PM | Message # 3
Colonel
Group: Administrators
Messages: 208
Awards: 4
Reputation: 1
Status: Offline
mario001, nu te-am uitat, nu trebuie sa te prezinti. Ai revenit in forta, tine-o tot asa. Claudiu....., da,da, da, este molipsitor
Ideia cu ceramica pentru udat ghivecele de flori este geniala, eu m-am tot gandit la o bucata de ceramica, pe care s-o folosesc in scpul asta si n-am gasit-o.
Exista seturi de 5 conuri de ceramica, inchise ermetic si cu furtun intre ele. Folosesti una singura si te scuteste de munca de a inchide capatul pentru sticla pet.
Conectezi CO2ul direct la furtunas si gata. Ideile bune, totdeauna au fost cele mai simple.
 
claudiuDate: Friday, 2012-04-27, 11:22 AM | Message # 4
Lieutenant general
Group: Moderators
Messages: 540
Awards: 7
Reputation: 1
Status: Offline
Acvariul cum evolueaza , gazonul Marsilea Hirsuta de la mine , s-a fixat ???

Trebuie sa ne purtam fiecare bataliile noastre.

Message edited by claudiu - Friday, 2012-04-27, 11:25 AM
 
OlteanuDate: Wednesday, 2012-05-02, 10:03 AM | Message # 5
Colonel
Group: Friends
Messages: 204
Awards: 5
Reputation: 1
Status: Offline
Ceva poze cu acvariul?
 
claudiuDate: Wednesday, 2012-09-19, 9:56 AM | Message # 6
Lieutenant general
Group: Moderators
Messages: 540
Awards: 7
Reputation: 1
Status: Offline
Mario001 , a renuntat la acvaristica , topicul se inchide .

Trebuie sa ne purtam fiecare bataliile noastre.
 
Forum » Acvaristica generala » Acvaristica pentru incepatori » O noua schimbare ............
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Copyright MyCorp © 2024
Website builderuCoz